2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slambil
Beskrivning: Pajala kommun, genomför en upphandling av fabriksny slambil. Slambilen ska huvudsakligen användas till att tömma svart- och gråvatten från enskilda och kommunala avloppsanläggningar i Pajala Kommun. Leverans ska ske senast 2027-06-30, under förutsättning att avtal tecknas senast 2026-09-30.
Intern identifierare: KS.2026.403
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144410 Slamsugare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000