419605-2019 - ResultatSverige-Linköping: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biobanksrobot för vätskebaserad cytologi med tillhörande förbrukningsmaterial, registreringsdataprogram och 96-håls biobanksplattor i SBS-format, förslutare och push-caps
Referensnummer: UC-2018-377
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är uppdelad i tre delar där anbud kan lämnas på en eller flera delar. Varje del utvärderas var för sig.
Delområde 1 avser Biobanksrobot för vätskebaserad cytologi med tillhörande förbrukningsmaterial,
Delområde 2 avser registreringsdataprogram,
Delområde 3 avser 96-håls biobanksplattor i SBS-format, förslutare och push-caps
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Delområde 1: Biobanksrobot för vätskebaserad cytologi med tillhörande förbrukningsmaterial, Delområde 2: Registreringsdataprogram, Delområde 3: 96-håls biobanksplattor i SBS-format, förslutare och push-caps
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38434540 Biomedicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen