See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallskärl med tillbehör och reservdelar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Region Skånes behov av avfallskärl samt tillbehör och reservdelar.
Intern identifierare: 2023-FA000199-01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 19500000 Gummi- och plastmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Administrativa föreskrifter (5)
Beskrivning: Upphandlingen ska tillgodose Region Skånes inköpsbehov av avfallskärl inkl. reservdelar och tillbehör inom avtalsperioden.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 Avfallskärl form C (AFNOR)
Beskrivning: Delområde 1 ska tillgodose Region Skånes inköpsbehov av avfallskärl i typen AFNOR.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 Avfallskärl form A (DIN)
Beskrivning: Delområde 2 ska tillgodose Region Skånes inköpsbehov av avfallskärl i typen DIN.
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Pris
Beskrivning: Utvärderingsgrunden är bästa förhållande mellan pris och kvalitet med tilldelningsgrunden pris.
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster