2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal VVS-konsulter
Beskrivning: Ramavtal avseende konsulttjänster inom VVS och kylprojektering samt Brandsläckningsinstallationer (Vattensprinklersystem) och Styr-och övervakningssystem
Intern identifierare: FSK 2025/130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal VVS-konsulter