2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för digital cytologi
Beskrivning: Upphandling gällande köp av ett fabriksnytt system med glasskanner för digital cytologi.
Intern identifierare: 2025-O003295
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33124100 Diagnostisk utrustning, 33790000 Laboratorieglas, hygieniskt eller farmaceutiskt glas, 38520000 Skannrar, 38600000 Optiska instrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Information till anbudsgivarens om hur Region Skåne hanterar personuppgifter vid upphandling
Beskrivning: Se upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: 1842877-0
Ytterligare klassificering (cpv): 38520000 Skannrar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Administrativa föreskrifter - Över tröskelvärde
Intern identifierare: 1842920-1