419736-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reagens och kontrastmedel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Illumina and MGI/BGI Platform-specific Reagents, Kits and Consumables
Referensnummer: 2-3640/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33696000 Reagens och kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
For easing the call-off process of platform specific reagent, kits and consumables for these two brands, i.e., Illumina and MGI
Hereby, we would like to invite companies to provide tenders for the aforementioned products.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33696500 Laboratoriereagenser, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
For easing the call-off process of platform specific reagent, Kits and consumables for these two brands, i.e., Illumina and MGI