See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsoperatör
Beskrivning: Upphandlingen omfattar i. Kommunikationsoperatörsåtagande beskrivet i Bilaga 1 och bilaga 2 ii. Driftåtagande av passivt nät beskrivet i Bilaga 3 iii. Tillhandahållande av nätförbindelser för fastighetstekniskt nät enligt Bilaga 4 iv. Tillhandahållande av IoT-gateway, enligt Bilaga 5 Option v. Tillhandahållande av stöd för nätförbindelse för digital samhällstjänst beskrivet i Bilaga 6 vi. Tillhandahållande av flervalslösning för lokalhyresgäster beskrivet i Bilaga 7
Intern identifierare: UH 2024-000573
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32412000 Kommunikationsnät, 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000