Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bordsautoklaver
Referensnummer: MT 2020-0078 / 20RS1707
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser köp av autoklaver av bordsmodell samt tillhörande förbrukning enligt beskrivning i dessa upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar även option på underhållsavtal på ny samt befintlig utrustning. Även option på extra klinisk utbildning under avtalstiden ingår i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33191100 Steriliseringsapparat, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen