Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blodgasmonitorer till hjärt- och lungmaskiner 2020
Referensnummer: 2020/00391
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av 2 st. blodgasmonitorer samt en (1) tillhörande kalibrator, dokumentation och utbildning för användare. Option om fördjupad utbildning för 2 st. medicintekniker. Ramavtalsdel avser förbrukningsmaterial såsom successiva avrop på artärkuvetter till monitorerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33195100 Monitorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen