2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kirurgiska instrument och haksystem
Beskrivning: upphandling av kirurgiska instrument och haksystem vilket innebär instrument för öppen kirurgi i operations- och avdelningskvalitet samt instrumentservice. Omfattar även vissa engångsinstrument.
Intern identifierare: RS 2025-06278
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000