419831-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Medicinsk sjukvårdsutrustning Rullande materiel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelMedicinsk sjukvårdsutrustning Rullande materiel
BeskrivningRegion Jämtland Härjedalen inbjuder till anbudsgivning gällande Medicinsk sjukvårdsutrustning Rullande materiel.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelPos 1-2: Undersökningsbrits, elektriskt.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPos 3-4: Gynbrits
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelPos 5-6: Operationsstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPos 7-8: Instrumentbord
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelPos 9-10: Serveringsvagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelPos 11-12: Rondvagn/Universalvagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelPos 13: Provtagningsvagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelPos 14-15: Provtagningsvagn med lådhurts
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelPos 16-17: Infusionsställ
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:9
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelPos 18: Provtagningsstol, elektrisk, roterbar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:10
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelPos 19: Provtagningsstol, elektrisk
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:11
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelPos 20-22: Medicinkylskåp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:12
Del (anbudsområde)LOT-0013
TitelPos 23-28: Undersökningslampor
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:13
Del (anbudsområde)LOT-0014
TitelPos 29-32: Personvågar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:14
Del (anbudsområde)LOT-0015
TitelPos 33-34: Längdmätare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:15
Del (anbudsområde)LOT-0016
TitelPos 35-38: Synskärpetavlor och belysningslåda
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:16
Del (anbudsområde)LOT-0017
TitelPos 39-44: Sopsäckshållare
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:17
Del (anbudsområde)LOT-0018
TitelPos 45-46: Avdelningsskärmar
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:18
Del (anbudsområde)LOT-0019
TitelPos 47-48: Patientvagn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:19
Del (anbudsområde)LOT-0020
TitelPos 49: Bårunderrede
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:20
Del (anbudsområde)LOT-0021
TitelPos 50: Blodgivarstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:21
Del (anbudsområde)LOT-0022
TitelPos 51: Behandlingsstol, för bl.a. dialys, kemoterapi
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:22
Del (anbudsområde)LOT-0023
TitelPos 52-54: Instrumentbord
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:23
Del (anbudsområde)LOT-0024
TitelPos 55: Antiglid- och tryckavlastande dyna
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:24
Del (anbudsområde)LOT-0025
TitelPos 56: Antiglid- och tryckavlastande dyna
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:25
Del (anbudsområde)LOT-0026
TitelPos 57: Tryckavlastande dyna
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100953:Lot:26