419836-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Finans- och försäkringstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reinsurance, SKF AB
Referensnummer: 8268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SKF AB is renewing parts of its reinsurance programs as at 1.1.2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66700000 Återförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen