419904-2016 - ResultatSverige-Vara: Mobila byggnader och modulbyggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Moduler förskola med mottagningskök, hyra.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyra
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Vara kommun upphandlar hyra av moduler med mottagningskök anpassade för förskolebarn.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.