2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service och supportavtal för teleplattform
Beskrivning: Denna upphandling avser serviceavtal för att upprätthålla drift av Region Västerbottens alla befintliga produkter och system i teleplattformen. Serviceavtalet omfattar: Servicetjänster • Övervakning • Distansstöd • Underhållsarbete • Installationsarbete Produkter • Licenser • Ersättningstelefoner
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50332000 Underhåll av telekommunikationsinfrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99096:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning