See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Värmeväxlare till fjärrkylanläggning på Polvägen i Västerås
Beskrivning: Denna prekvalificering avser inköp av två (2) värmeväxlare till Mälarenergis fjärrkylanläggning på Polvägen, Västerås. Värmeväxlarna skall användas för att producera frikyla. Värmeväxlarnas ”kalla” sida kopplas mot kyltornskretsen och ”varma” sidan mot fjärrkylasystemet.
Intern identifierare: 2023/70
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42511100 Värmeväxlare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000