See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av personal - Socialtjänst
Beskrivning: Ramavtalet avser inhyrning av personal i syfte att täcka temporära personalbehov hos socialtjänsten inom verksamhetsområdena individ- och familjeomsorg, äldreomsorg och funktionshinder. Med inhyrning av personal avses inhyrning av en eller flera personer, vidare benämnda konsult/konsulter, som i Beställarens verksamhet ska arbeta under Beställarens arbetsledning.
Intern identifierare: N050U24-14
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Inhyrning av personal - Socialtjänst