Officiellt namn: Marsh AB Postadress: Klara Norra Kyrkogata 29 Ort: Stockholm Postnummer: SE-111 22 Land: Sverige Att: Patrik Karsberg E-post:patrik.karsberg@marsh.com
Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Marsh AB Postadress: Klara Norra Kyrkogata 29 Ort: Stockholm Postnummer: SE-111 22 Land: Sverige Att: Patrik Karsberg E-post:patrik.karsberg@marsh.com
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: Marsh AB Postadress: Klara Norra Kyrkogata 29 Ort: Stockholm Postnummer: SE-111 22 Land: Sverige Att: Patrik Karsberg E-post:patrik.karsberg@marsh.com
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Marsh AB Postadress: Klara Norra Kyrkogata 29 Ort: Stockholm Postnummer: SE-111 22 Land: Sverige Att: Patrik Karsberg E-post:patrik.karsberg@marsh.com
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Sysav – Sjukvårdsförsäkring.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Marsh genomför en försäkringsupphandling avseende sjukvårdsförsäkring åt Sysav. Sysav ägs av 14 kommuner som tillsammans har över 700 000 invånare. Sysav ansvarar för den regionala avfallshanteringen i alla dessa kommuner.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66510000 Försäkringar, 66512200 Sjukförsäkringar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner