420046-2025 - Resultat
Sverige – Avfallsanalys – Plockanalyser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelPlockanalyser
BeskrivningSÖRAB välkomnar leverantörer att lämna anbud i denna upphandling av ett ramavtal för plockanalyser. Syftet med upphandlingen är att tillgodose SÖRABs behov av att genomföra plockanalyser, såväl mer frekventa analyser som en större analys som genomförs var tredje år i syfte att utvärdera avfallsplanens målperioder för SÖRAB:s nio ägarkommuner.
Intern identifierareUH2025-2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79723000 Avfallsanalys
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePlockanalyser