Officiellt namn: Salabostäder AB Postadress: Norra Skeppsbron 5 b Ort: Gävle Postnummer: SE-803 10 Land: Sverige Kontaktperson: c/o Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB E-post:anders.bergstrom@skeppsbron.se
Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Salabostäder AB Postadress: Norra Skeppsbron 5 b Ort: Gävle Postnummer: SE-803 10 Land: Sverige Att: c/o Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB E-post:anders.bergstrom@skeppsbron.se
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: Salabostäder AB Postadress: Norra Skeppsbron 5 b Ort: Gävle Postnummer: SE-803 10 Land: Sverige Att: c/o Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB E-post:anders.bergstrom@skeppsbron.se
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Salabostäder AB Postadress: Norra Skeppsbron 5 b Ort: Gävle Postnummer: SE-803 10 Land: Sverige Att: c/o Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB E-post:anders.bergstrom@skeppsbron.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Försäkringsupphandling.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sala.
Nuts-kodSE125 Västmanlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av fastighets- och företagsförsäkring.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66510000 Försäkringar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej