420086-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Beroendebehandlingar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beroendevård till kommunanställda
Referensnummer: 7944
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33693300 Beroendebehandlingar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg upphandlar Beroendevård för kommunanställda för ett antal av Inköp Gävleborgs kunder.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33693300 Beroendebehandlingar, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen