Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analgesiutrustning 2018, SLL175.
Referensnummer: LS 2017-1194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiva leveranser (efter avrop) av Analgesiutrustning till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL). Dessutom har TioHundra AB, Folktandvården och privata vårdgivare lokaliserade i sjukhus där SLL förvaltar fastigheten, rätt att avropa, förutsatt att detta är avtalat.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Gasblandare för lustgas och oxygen, minst 30 liter per minut, minst 1,5 m slang, upphängning passande gällande IVA-skena 10 x 25 mm.
Del nr: 2
Gasblandare för lustgas och oxygen, minst 30 liter per minut, minst 1,5 m slang, upphängning passande gällande IVA-skena 10 x 30 mm med fasad överkant.