420108-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – IT-partner/Digital arbetsplats
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-partner/Digital arbetsplats
Beskrivning: Täby kommun upphandlar en IT-partner som ska ha ett helhetsansvar för att täcka hela kommunens behov av hårdvara och anknytande tjänster inom IT-området i enlighet med beskrivning i kravspecifikation och övriga upphandlingsdokument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96369:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 32250000 Mobiltelefoner, 48000000 Programvara och informationssystem, 51610000 Installation av datorer och databehandlingsutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd