420113-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Skadedjurssanering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Skadedjurssanering, försäkring för sanering efter dödsfall samt husbock- och hästmyreförsäkring.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.