420119-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fingeravtrycksläsare – Upphandling av Live Scan fingeravtrycksskanner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Live Scan fingeravtrycksskanner
BeskrivningUpphandlingen avser Live Scan fingeravtryckskanners till Polismyndigheten. För mer information, se bifogade upphandlingsdokument.
Intern identifierareA380.713/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30233310 Fingeravtrycksläsare
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35125110 Biometriläsare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av Live Scan fingeravtrycksskanner