2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende Tak och fasadkonsulter
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för konsultstöd inom tak, fasad, tätskikt, balkonger, terrasser och bjälklag, samt besiktningar och annat närliggande konsultstöd inom dessa byggdelar. Konsultstödets övergripande mål är att ge Beställaren ett ändamålsenligt, rättvisande och tillförlitligt beslutsunderlag för planering, prioritering och genomförande av underhålls-, reparations- och ombyggnadsåtgärder avseende dessa byggdelar.
Intern identifierare: FB 2026/566
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal avseende Tak och fasadkonsulter