2. Förfarande
Förfarande
Titel: Framtagande av förfrågningsunderlag avseende utbyte av bro över Kilaån, väg 501, Nyköping kommun, Södermanlands län
Beskrivning: Framtagande av förfrågningsunderlag avseende utbyte av bro över Kilaån, väg 501, Nyköping kommun, Södermanlands län
Intern identifierare: KOM-418040
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Ytterligare klassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Framtagande av förfrågningsunderlag samt "ställningstagande - ej byggande av väg" avseende utbyte av bro över Kilaån, väg 501, Nyköping kommun, Södermanlands län
Intern identifierare: Framtagande av förfrågningsunderlag avseende utbyte av bro över Kilaån, väg 501, Nyköping kommun, Södermanlands län