420176-2021 - ResultatSverige-Säffle: Säckar och påsar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papperspåsar och påshållare för matavfall
Referensnummer: TFNSÅ 2021-108
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18930000 Säckar och påsar
II.1.4.
Kort beskrivning
Säffle kommun/Teknik och Fritids Nämnden avser upphandla "Papperspåsar och påshållare för matavfall" enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18930000 Säckar och påsar, 39234000 Kompostbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leverans av papperspåsar och påshållare till för insamling av matavfall från hushållen inom Säffle kommun.