See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kemtekniska produkter, städmaterial, städredskap, hygienpapper och serveringsprodukter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar deltagande parters behov av bl a kemtekniska produkter, hygienprodukter, hygienpapper, plastprodukter (säckar, påsar), serveringsprodukter samt engångsartiklar till servering, städmaterial, städmaskiner och skyddsprodukter i enlighet med upphandlingdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119771:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39830000 Rengöringsmedel, 19520000 Plastprodukter