42019-2021 - ResultatSverige-VÄXJÖ: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputsning och storstädning
Referensnummer: KS 2019-00690
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänsten fönsterputsning och/eller storstädning inom olika verksamheter och förvaltningar i Växjö kommun samt kommunala bolagen SSAM och Vöfab. Vilken tjänst eller tjänster som efterfrågas är varierande eftersom det är varierande behov inom olika verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen