420238-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Smide
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster inom processanläggning - smide
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316500 Smide
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för hantverkstjänster avseende montering och svetsning av både material i stål och rostfritt stål. Större arbeten förekommer såväl som arbeten med korta ledtider.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262680 Svetsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetet ska utföras med arbetsledning från anbudsgivare.
Objekt, omfattning och fördelningen under året kan inte preciseras. Med ramavtal som grund kommer varje uppdrag att avropas där omfattning och förutsättningar specificeras som en utförandeentreprenad, AB 04.