See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningskonsulter till kurser i utbildningen 3D Printtekniker
Beskrivning: Uppdraget omfattar upphandling av utbildningskonsulter som kan hålla kurser inom utbildningen 3D-Printtekniker som är en yrkeshögskoleutbildning över två (2) år vilket motsvarar 400 yrkeshögskolepoäng (Yhp). 1 veckas heltidsstudier omfattar 5 Yhp.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 3D-print 2 – prototyp och serietillverkning, 25 Yhp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125659:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 3D-print 1 – tillverkning i polymera material, 25 Yhp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125659:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Material och miljö, 25 Yhp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125659:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 3D-print 3 – metall, 25 Yhp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125659:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Optimering & konstruktion, 25 Yhp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125659:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 3D-print 4 – utveckling och fördjupning, 50 YHP
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125659:Lot:6