420262-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Katrineholm: Vattenreningskemikalier
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen
Fällningskemikalier – Ramavtal.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Katrineholm.
Nuts-kod SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal gällande fällningskemikalier.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner