420281-2023 - PlaneringSverige-Uppsala: Infusionspumpar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionspumpar - Inbjudan leveramtörsträff
Referensnummer: Inbjudan
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33194110 Infusionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi vill gärna träffa er som saluför infusionspumpar, dvs volympumpar och sprutpumpar inkl. rack och förbrukningsmaterial såsom aggregat.
Tisdag 5 september samt torsdag 7 september kommer vi att avsätta två heldagar på Akademiska sjukhuset för att våra verksamheter ska få möjlighet att få information om vad som finns på marknaden just nu, samt få möjlighet att testa utrustningar och ställa frågor.
Ytterligare information finns i bifogad inbjudan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion, 33194100 Utrustning för infusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Välkomna till leverantörsträff!
För mer information, se bifogad inbjudan.