420305-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Sjukbäddar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tilläggsupphandling Sängar och bäddutrustning 2023, SLL320
Referensnummer: 23/28
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192100 Sjukbäddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tilläggsupphandling för Sängar och bäddutrustning för positioner utan anbud eller utan giltiga anbud i huvudupphandlingen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192120 Sjukhussängar, 33192130 Inställbara sängar med motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tilläggsupphandling för Sängar och bäddutrustning sll320 för positioner utan anbud eller utan giltiga anbud i huvudupphandlingen.