2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Mekaniska tjänster
Beskrivning: AB Borlänge Energi, Affärsområde Kraft & Värme, inbjuder intresserade Leverantörer att lämna anbud i upphandling av ramavtal för mekanisk tjänster, tillverkning, svetsning och montage. Upphandlingen omfattar mekanisk tillverkning av större plåtenheter, grovsmide och montage. Upphandlingen omfattar både arbete i Beställarens anläggningar och i leverantörs verkstad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Ramavtal - Mekaniska tjänster (Kvarnsveden och Bäckelund)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83594:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna, 09323000 Fjärrvärme