See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Boende med bostöd
Beskrivning: Boende med stöd är ett myndighetsbeslut och riktar sig till personer som lever i hemlöshet med sociala problem, medicinska-/psykosociala problem, missbruksproblem eller samsjuklighet och som har särskilda svårigheter att få en bostad på den öppna bostadsmarknaden. De är därför i behov av insatser från kommunen i form av boende med stöd.
Intern identifierare: 2024-00039
Förfarandets viktigaste kännetecken: enstegsupphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: .MALL Varor - Klarspråkad
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2 - Stöd-/habiliteringsboende
Beskrivning: Syftet med bostöd i träningslägenhet är att det ska leda till ökad boendeförmåga och till ett mer självständigt liv för den boende/hyresgästen.
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 - Stöd-/habiliteringsboende (1)
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3 - Träningslägenhet
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Delområde 3 - Träningslägenhet (1)