Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vatten- och livsmedelanalyser
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vatten- och livsmedelsanalyser åt följande upphandlande myndigheter:
— Bromölla kommun
— Miljöförbundet Blekinge Väst
— Sölvesborgs Energi och Vatten AB
— Sölvesborgs kommun
— Sölvesborg Bromölla kommunalförbund (SBKF)
— Skåne Blekinge Vattentjänst AB (SBVT AB)
— Östra Göinge kommun
— Bromölla Energi och Vatten
— Olofströms Kraft AB
— Osby kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71620000 Analystjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen