Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Större Gräsklippare
Referensnummer: 22/201
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 16311100 Gräsklippare eller gräsklippningsmaskiner för parker eller idrottsplatser
II.1.4.
Kort beskrivning
Bjuvs kommun har behov av större gräsklippare än de som är tillgängliga via ramavtalet Parkmaskiner och Gräsklippare hos Adda som Bjuv annars avropar från.
Denna upphandling omfattar 2 maskiner med option för ytterligare 2.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen