420518-2023 - PlaneringSverige-Eskilstuna: Programrelaterade tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing - Verksamhetssystem Socialtjänsten (Länsgemensam)
Referensnummer: UE 23.161
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hearing
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48517000 IT-programvara, 48810000 Informationssystem, 72212330 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning och produktivitet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Eskilstuna Kommun (Beställaren) tillsammans med länets övriga 8 kommuner avser att genomföra en upphandling av ett verksamhetssystem som samordnar socialtjänstens, vårdens och omsorgens verksamheter och processer och inbjuder härmed till hearing avseende den kommande upphandlingen.
Hearingarna kommer att ske under september. För specifika datum och anmälan, se punkt 1.6 Datum och plats
Vänligen observera att genomförd hearing innebär inte att Beställaren har någon skyldighet att genomföra en upphandling i anslutning till eller efter genomförd hearing. Deltagande på hearing förpliktigar inte svarslämnaren att inkomma med anbud i en kommande upphandling. Någon ekonomisk ersättning utgår inte vid deltagande i denna hearing.