2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slöjdmaterial trä- och metall
Beskrivning: Uddevalla kommun upphandlar material till trä- och metallslöjd. Syftet är att säkerställa att verksamheten har tillgång till material av god kvalitet som möjliggör undervisning och praktiskt arbete i slöjd.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39162100 Undervisningsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127799:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03410000 Trä, 03419000 Virke