42063-2023 - ResultatSverige-Malmö: Databastjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av juridisk information och rättsinformation i en webbaserad tjänst
Referensnummer: STK-2022-1199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende juridisk information och rättsinformation i en webbaserad tjänst ( även kallad rättsdatabas).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48810000 Informationssystem, 64216200 Elektroniska informationstjänster, 79100000 Juridiska tjänster, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen