Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support, förvaltning och utveckling av Familjebostäders interna och externa webbplatser
Upphandlingen omfattar support och underhåll av Bs driftsatta system samt utveckling och förvaltning efter avrop. Detta avtal avser inte generell systemutveckling. Antagen leverantör ska dock vara beredd att samverka med andra av B utsedda leverantörer i projekt där flera systemområden berörs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 27 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation, 72222300 IT-tjänster, 72267100 Underhåll av IT-programvara, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen