Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markskötsel, Markrenhållning och vinterrenhållning i Rinkeby
Anbudsområde B: Rinkeby, Markrenhållning och vinterrenhållning -Drift & tillsyn, Beredskap och jour för snöröjning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning