Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 41100000 Naturligt vatten, 41120000 Odrickbart vatten, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar, 90733600 Hantering eller övervakning av gränsöverskridande vattenföroreningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar provtagning, utvärdering och rapportering av vattendragskontrollen inom Helge ås avrinningsområde för en avtalsperiod för åren 2022, 2023, 2024 med möjlighet för beställaren till förlängning i ett (1) år.