2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tungt räddningsfordon - Tankbil 2025
Beskrivning: Kalix kommun upphandlar ett Tungt räddningsfordon - Tankbil
Intern identifierare: SBN-2025-00051-05
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144210 Brandfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34144212 Brandbilar med vattentank
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000