420672-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för narkotikaspårning – Drogtester
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrogtester
BeskrivningUpphandlingen avser instrumentfria drogtester som med lätthet spårar otillåtna substanser i urin. Upphandlingen ska leda till ett avropsavtal som tecknas med en leverantör för hela uppdraget.
Intern identifierareSOF 2024/556
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38544000 Utrustning för narkotikaspårning
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser, 38911000 Manuella kit med provstickor, 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDrogtester