See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skotare till Södra Viken
Beskrivning: Upphandlingen avser skotare för att bedriva utbildning på naturbruksprogrammet inriktning skog. Sunne Gymnasieskola Södra Viken avser leasa skotare med start hösten 2027 (ca 9 månader/läsår) till skolans elever för undervisning. Vid läsårets slut återlämnas skotaren och vid nästa läsårs början påbörjas ny leasingperiod med ny skotare. Avtalet sträcker sig över 3 läsår (=ca 27 månader), med möjlighet att förlänga ytterligare ett läsår.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 16000000 Jordbruksmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129892:Lot:1