Sollentuna kommun genomför upphandling av ramavtal för konsulttjänster inom ekonomi, för kommunens samtliga verksamheter. Konsulttjänsterna gäller tre olika anbudsområden:
1. Kommunövergripande analyser
2. Kvalificerad redovisningskonsult
3. Koncern- och bolagsekonom
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster inom ekonomi
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79210000 Redovisning och revision, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen