420759-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Upphandling av revisorstjänster för Göteborgsregionens kommunalförbund (GR) och för förbundets hel- och delägda bolag för räkenskapsåren 2027-2030, konsulttjänster inom revisionsområdet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av revisorstjänster för Göteborgsregionens kommunalförbund (GR) och för förbundets hel- och delägda bolag för räkenskapsåren 2027-2030, konsulttjänster inom revisionsområdet
BeskrivningGenom rubricerad upphandling avser kommunalförbundet Göteborgs-regionen, GR, teckna ett ramavtal med en leverantör avseende konsulttjänster inom revisionsområdet för kommunalförbudet samt dessa helägda och delägda bolag.
Intern identifierareFS2026-00135
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000