Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework Agreement regarding — outer socks grbr.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18317000 Sockor
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets materielverk (FMV) hereby invites to submit tenders in FMV procurement of Framework agreement regarding outer socks. Contract document includes all preconditions and requirements valid for the procurement.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18317000 Sockor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen